05 Gallery

01 Foundación RafaNadal02 Extra03 News/Older04 Interview06.1 GraphicDarelaOthersSite Disclaimer

Roland Garros: Ochranka v pozoru!

Roland Garros: Ochranka v pozoru!

Při pohledu na fotografie z mužského finále French Open se vám v mysli zřejmě vybaví ponuré vzpomínky z minulosti. I samotný organizátorům musela v průběhu tohoto incidentu ztuhnout krev v žilách.

Rafael Nadal se na chvíli ocitl v podobném ohrožení jako před několika lety (konkrétně 1993, pozn.) i jeho tenisová kolegyně Monika Selešová. Naštěstí, navzdory hrozivě vypadající situaci nebyl tentokrát tenista v přímém ohrožení a nekonalo se dramatické divadlo se zraněním famózního hráče (uvádím na pravou míru, tato situace se nedá porovnat se Selešovou, Rafa nebyl přímo ohrožen, pozn.).

Oddělovač

I když teď se už tato událost hodnotí klidně, na kurtech to v daném momentu nevypadalo vůbec dobře. Rafael Nadal se v rohu soustředil na podání a v hlavě si odehrával možnou strategii po něm. Najednou ale z hlediště vyskočil polonahý muž s nápisem na hrudi, maskou na tváři a rozpálenou světlicí.

Tenista si v prvním momentu neuvědomil, co se vlastně děje (rozhovor nejen o tom, ale také o vítězství přinesu později, pozn.), no potom se snažil ujít před neznámým běžcem. Ochranka se ale zachovala bravurně a zatím, co jeden z mužů odvlekl protestujícího pryč od diváků, druhý vzal šokovaného Nadala stranou. Ten zůstal po incidentu viditelně chvilku otřesený.

Hned po ubezpečení účastníků finále, že útočník je už zajištěný a všichni jsou v bezpečí, vyšli na povrch i důvody jeho konání. Společně s ním totiž protestovalo více aktivistů, kteří tak chtěli upoutat pozornost na šlapání po dětských právech v jejich krajině. Žádali i odstoupení prezidenta Hollanda, který odebral některé nevhodné zákony. Vysvětlil i to, že jeho cílem nebylo ublížit ani tenistům a ani ostatním přítomným (i pro mě to byl šok, nechci se ho zastávat, ale chápu jeho chování a jsem toho názoru, že neměl v úmyslu ublížit, v tom mu věřím, pozn.).

Je potřeba si ale uvědomit jeden důležitý fakt, že jak mohl světlici propašovat na stadion navzdory přísným kontrolám. Šlo o absolutní selhání ze strany organizátorů, protože pokud by byly jeho plány jiné, pokud by ho jeden z nich chytil, hráči by byli v obrovském ohrožení. I proto se objevily hlasy požadující odstoupení ředitele známého tenisového turnaje (je to nerozvážnost, kdybych si představila tu odpornou událost, která by mohla nastat, rozjedu se tam a někdo si to odskáče – a to nepíši jen tak do větru, já jsem schopná i jiných věcí…, pozn.)

Oddělovač

Oddělovač

Zdroj: Šport Aktuality.sk
K videu: Všimněte si toho muže, jde vidět, že běžel směrem k východu, nikoli přímo k Rafovi, kdyby ano, tak snadné to mít ochranka nebude…

Oddělovač

5 Nadalistas Comments »
 1. ty kokos jak ho tma hodila ta ochranka cez ten plot ci co to bolo :D no neviem ci s touto svetlicou nieco vyriesil ten aktivista ale tak snaha saceni :D sa necudujem rafovi ze sa vystrasil vsak mu mohol aj ublizit ….a podla mna by mal niekto za to niest zodpovednost ..ved nechapem ako mohol prejst cez ochranku so svetlicou.som rad ze sa nikomu nic nestalo :)

  Comment by Mirco — // Úterý - Červen 18 / 2013 @ 10.49

 2. Uf, ještě že se mu nebo někomu jinýmu nic nestalo … Docela dost jsem se lekla když jsem to viděla poprvý …

  Comment by Luss.* — // Úterý - Červen 18 / 2013 @ 14.51

 3. Chudák Rafa. Ten musel byť vystrašený a potom sa určite nemohol dobre sústrediť na hru :(

  Comment by Maťo | my-celebrites.blog.cz — // Úterý - Červen 18 / 2013 @ 15.17

 4. Ono obecně to finále bylo takové zvláštní. Nejdřív tam něco skandovali a nechtěli zmlknout, než je museli vyvést z tribuny, potom tam skočil tenhle týpek s dýmovnicí, pak si tam ještě Ferrer vyměnil pár slov s nějakým z dalších diváků, to bylo pořád něco. Každopádně musím říct, že mě to dost vyděsilo, jak tam skočil, ono to nebylo moc dobře vidět, až potom, když ho sejmuli, ale muselo to bejt fakt nepříjemný, nedivím se, že byl Rafa otřesený. To se Selešovou bylo horší, tohle nevypadalo úplně, že by chtěl vyloženě Rafovi ublížit, spíš na sebe upozornit a udělat humbuk, ale stejně. Brr.

  Comment by Angie. — // Úterý - Červen 18 / 2013 @ 17.05

 5. taky peknej magor ten chlap. jeste, ze se Rafovi nic nestalo

  Comment by ♥Anďa SB♥ — // Středa - Červen 19 / 2013 @ 16.31

RSS (komentáře k příspěvku) TrackBack URL

Napsat komentář

Name:

Email:

Website:

*

MÁTE NA MĚ NĚJAKOU OTÁZKU?
Ptejte se
FAKTA O MĚ Part 1 Part 2

Podstránka věnovaná tenisovému fenoménu, Rogeru Federerovi

TENISPORTAL.CZ
TENISPORTAL.CZ

Site opened: May 24, 2012
Webmiss: Darela
Contact me: E-mail
Site about: tennis player Rafael "Rafa" Nadal
Web name: Rafa Nadal Cz
Designed by: Darela
Coded by: Darela
Hosting: BlueBoard.cz
Visitors:
Nadalistas.com

Rafa: Můj příběh ředstavuje Nadalovy úžasné příběhy jeho vlastníma očima. Tato autobiografie, kterou napsal sám Nadal, nám poskytuje nejvíce odhalující pohled na stále více vynikajícího sportovce známého pro svou skromnost a zdrženlivost.
Chcete vědět víc? Čtěte zde

Patří zde vysoká škála fanoušků nadějného tenisty, jsou oddaní a Rafa jim vděčný za veškerou podporu. Jsi-li i ty jeho fanouškem, zapiš se k ostatním fanouškům a staň se členem českého fanclubu! Děkuji všem příznivcům za podporu!
Přidat se

Fanclub Rafa
Počet členů: 007

Fond vznikl v listopadu roku 2007 a oficiální prezentace se uskutečnila v únoru 2008 v Manacor Tennis Clubu na Mallorce ve Španělsku. Nadace se soustřeďuje na sociální práci a rozvojovou pomoc především na dětství a mládí. V čele je Rafova matka a otec je místopředsedou ...

Tento web měl tyto podoby - RafaelNadal.blog.cz, www.RafaelNadal.4fan.cz, Nadalistas.com, dnes www.RafaNadal.cz. Stránka je určená pro všechny fanoušky Rafy, říkajíc si Nadalistas. Je vůbec první aktivní českou webovkou na netu! Není nijak spojena s Rafou, jeho rodinnými příslušníky ani jeho týmem. Web nijak neprofituje, je tvořen pro fanoušky fanoušky! Dále: Všechno co tu naleznete jsou informace psány mnou, čerpám také z jiných zdrojů, které uvádím do článků, tudíž všechna práva patří jejich vlastníkům, nejsem zodpovědná za neúplné informace. Ze zahraničních stránek překládám informace já, proto prosím, že jestli budete kopírovat z tohoto webu, budete uvádět zdroj, nebo alespoň odkaz na něj! Děkuji za každou návštěvu, a snad se sem ještě zastavíte...

English: Nadalistas.com is an unofficial and non-profit fansite dedicated to Rafa Nadal. I am not associated with Rafa Nadal and his management. All information and material found on this site is for entertaiment purposes only. I do not claim ownership over any images or media found at this site. All material is copyright to their respectful owners and no copyright infringement is intended.

MORE INFORMATIONS

TOPlist

© 2012 - 2014 rafanadal.cz | Back to top Designed by RafaNadal | Proudly hosted by Hosting Blueboard