05 Gallery

01 Foundación RafaNadal02 Extra03 News/Older04 Interview06.1 GraphicDarelaOthersSite Disclaimer

Rafa Nadal nemyslí na grandslamový rekord Rogera Federera

Rafa Nadal nemyslí na grandslamový rekord Rogera Federera

Po osmém triumfu na Roland Garros v Paříži se v historických tabulkách dostal už na třetí místo, na překonání rekordu Rogera Federera však nemyslí.

Španělský tenista Rafael Nadal tvrdí, že 17 titulů jeho dlouholetého švýcarského rivala je meta, kterou těžko někdo dosáhne. Nadal získal v neděli (9. června, pozn.) z akce velké čtverky necelé čtyři měsíce po tom, co se vrátil do soutěžního kolotoče po pauze zaviněné zraněním kolenou.

Oddělovač

„Rogerův grandslamový rekord je na míle vzdálený a vůbec na něj nemyslím. Každý hráč přirozeně touží po tom, aby byl světovou jedničkou. V dobách, kdy jsem byl lídrem žebříčku, jsem se ale neprobouzel šťastnější, jako když jsem byl dvojkou, trojkou nebo čtyřkou. Důležité je, aby mi tenis pořád přinášel radost a aby byl pro mě vášní,“ řekl Španěl po úspěšné pařížské obhajobě pro akreditovaná média.

Před blížícím se Wimbledonem Nadal nechce, aby byl velkým středobodem pozornosti. Španěl věří, že mu fanoušci i média dopřejí trochu soukromí. „Nejhezčí dárek, který mi mohou dát, je nechat mě samotného, abych se opět vrátil do normálního života. Po návratu z tak velkého turnaje, jakým je Roland Garros a navíc po zisku historického titulu potřebuji především trochu klidu, ten je nad zlato. Nepředpokládám, že po příletu na Mallorku mi připraví nějaké velké fanfáry. Přijde tam možná pár mích fanoušků a blízkých lidí z novinářské obce.Těší mě, že mě lidé mají rádi, no nemusí to dokazovat tím, že se se mnou přijdou přivítat na letiště,“ dodal antukový král.

Pro únavu se Nadal odhlásil z tohoto týdne turnaje v německém Halle, který měl být pro něj generálkou na Wimbledon (Šampionem dvouhry v Halle se stal Roger Federer, pozn.). Na prestižním grandslamu na trávě All England Clubu Španěl nebude pod takovým tlakem, jako na Roland Garros, kde obhajoval 2000 bodů. Loni totiž dvojnásobný wimbledonský šampion z let 2008 a 2010 vypadl už ve 2. kole po pětisetové prohře s Čechem Lukášem Rosolem.

Zdroj: Sport Aktuality.sk

Oddělovač

Posted by in Nezařazené with Tags | 1 Nadalista Comment
1 Nadalista Comment »
  1. som rad ze vie aj svoje hodnoty odhadnut a je taky skormny ..aj ked by sa mohol teraz vystatovat tak on nie ..je stale pkorny a to sa mi na nom paci ….to ukazuje je ho skvely charakter :)

    Comment by Mirco — // Neděle - Červen 16 / 2013 @ 21.21

RSS (komentáře k příspěvku) TrackBack URL

Napsat komentář

Name:

Email:

Website:

*

MÁTE NA MĚ NĚJAKOU OTÁZKU?
Ptejte se
FAKTA O MĚ Part 1 Part 2

Podstránka věnovaná tenisovému fenoménu, Rogeru Federerovi

TENISPORTAL.CZ
TENISPORTAL.CZ

Site opened: May 24, 2012
Webmiss: Darela
Contact me: E-mail
Site about: tennis player Rafael "Rafa" Nadal
Web name: Rafa Nadal Cz
Designed by: Darela
Coded by: Darela
Hosting: BlueBoard.cz
Visitors:
Nadalistas.com

Rafa: Můj příběh ředstavuje Nadalovy úžasné příběhy jeho vlastníma očima. Tato autobiografie, kterou napsal sám Nadal, nám poskytuje nejvíce odhalující pohled na stále více vynikajícího sportovce známého pro svou skromnost a zdrženlivost.
Chcete vědět víc? Čtěte zde

Patří zde vysoká škála fanoušků nadějného tenisty, jsou oddaní a Rafa jim vděčný za veškerou podporu. Jsi-li i ty jeho fanouškem, zapiš se k ostatním fanouškům a staň se členem českého fanclubu! Děkuji všem příznivcům za podporu!
Přidat se

Fanclub Rafa
Počet členů: 007

Fond vznikl v listopadu roku 2007 a oficiální prezentace se uskutečnila v únoru 2008 v Manacor Tennis Clubu na Mallorce ve Španělsku. Nadace se soustřeďuje na sociální práci a rozvojovou pomoc především na dětství a mládí. V čele je Rafova matka a otec je místopředsedou ...

Tento web měl tyto podoby - RafaelNadal.blog.cz, www.RafaelNadal.4fan.cz, Nadalistas.com, dnes www.RafaNadal.cz. Stránka je určená pro všechny fanoušky Rafy, říkajíc si Nadalistas. Je vůbec první aktivní českou webovkou na netu! Není nijak spojena s Rafou, jeho rodinnými příslušníky ani jeho týmem. Web nijak neprofituje, je tvořen pro fanoušky fanoušky! Dále: Všechno co tu naleznete jsou informace psány mnou, čerpám také z jiných zdrojů, které uvádím do článků, tudíž všechna práva patří jejich vlastníkům, nejsem zodpovědná za neúplné informace. Ze zahraničních stránek překládám informace já, proto prosím, že jestli budete kopírovat z tohoto webu, budete uvádět zdroj, nebo alespoň odkaz na něj! Děkuji za každou návštěvu, a snad se sem ještě zastavíte...

English: Nadalistas.com is an unofficial and non-profit fansite dedicated to Rafa Nadal. I am not associated with Rafa Nadal and his management. All information and material found on this site is for entertaiment purposes only. I do not claim ownership over any images or media found at this site. All material is copyright to their respectful owners and no copyright infringement is intended.

MORE INFORMATIONS

TOPlist

© 2012 - 2014 rafanadal.cz | Back to top Designed by RafaNadal | Proudly hosted by Hosting Blueboard