05 Gallery

01 Foundación RafaNadal02 Extra03 News/Older04 Interview06.1 GraphicDarelaOthersSite Disclaimer

Rafa vládne Roland Garros

Rafa vládne Roland Garros

Antukový král, hrdina Paříže. Španěl Rafael Nadal, osminásobný vítěz French Open, si užívá zasloužených přezdívek. Ve francouzské metropoli vládne krom jediného roku už od svých devatenácti let.

Když v neděli oslavil osmý titul na dvorcích Rolanda Garrose, překonal tenisový rekord v počtu grandslamových titulů na jednom turnaji. Připomeňte si osm velkolepých vítězství rodáka ze španělského ostrova Mallorca.

Když v roce 2005 poprvé triumfoval na French Open, byl to zároveň i jeho premiéra na tomto slavném turnaji v seniorské kategorii. V devatenácti letech zametl v semifinále s tehdejším tenisovým „vládcem“ Rogerem Federerem a v boji o titul si poradil s Argentincem Puertou.

O rok později se již s nezvykle svalnatým tenistou muselo počítat. Rafael Nadal podruhé ovládl French Open, když v boji o Pohár mušketýrů porazil Rogera Federera. Ten mu finálovou porážku nedlouho poté vrátil na trávě ve Wimbledonu.

V roli světové dvojky slavil v Paříži i jako jednadvacetiletý. V roce 2007 znovu obral o vytouženou trofej Federera, příběh z minulého roku se však opakoval i ve Wimbledonu.

Oddělovač

V roce 2008 se Nadal dočkal prvního vítězství na dvou grandslamech. Na French Open již tradičně vymazal z antuky gentelmena Federera, po úchvatné bitvě Švýcara následně porazil také ve Wimbledonu. Federer na vítězství ve Francii čekal dosud marně.

Po čtyřech letech přišel nečekaný pád. Rafael Nadal skončil už ve čtvrtém kole Roland Garros, nad jeho síly byl Švéd Robin Söderling, který sebevědomě dokráčel až do finále. Zde hozenou rukavici sebral Roger Federer, který oslavil svůj první triumf na French Open. Nadal si náladu spravil alespoň na Australian Open, kde se mu podařilo poprvé zvítězit. V roce 2010 byl Nadal zpět a ve finále vrátil porážku právě Söderlingovi. K pátému titulu na Roland Garros přidal i vítězství ve Wimbledonu a US Open.

V roce 2011 znamenalo jméno Nadal již popáté konečnou pro Rogera Federera. Na šestý triumf ve French Open však v tuto sezonu navázat nedokázal. Ve Wimbledonu i US Open jej ve finále porazil Novak Djokovič.

O rok později se Nadal proměnil v dokonalého kata svých krajanů. Jako světová jednička vyřadil ve druhém kole Andújara, ve čtvrtfinále Almagra a v semifinále Ferrera. Ve finále si pak poradil s Djokovičem.

Zatím poslední a možná také nejtěžší vítězství na French Open se urodilo letos. Rafael Nadal se triumfálně vrátil po zranění kolene a sebevědomě dokráčel za osmým titulem.

Zdroj: Týden.cz
Úvodní obrázek: vytvořila Darela

Oddělovač

8 Nadalistas Comments »
 1. Vůbec jsem netušila, že Rafa měl v minulosti delší vlasy ale i tak slušelo mu to. Mu sluší všechno :)

  Comment by britnuska — // Sobota - Červen 15 / 2013 @ 20.55

 2. Ježíííííííííííš, on byl takový hrozný ucho, když to vyhrál poprvý, to je neuvěřitelný! :D :D Ta fotka mě úplně dostala, ony teda dost všechny až tak do r. 2010 :D V r. 2009 jsem to Rogerovi vážně přála, rozhodně proti tomu Švédovi, kdyby Rafa nevypadl, tak nevím nevím, komu to budu přát víc, ale je škoda, že mu to nezůstalo hezky v řadě ty výhry, ale stejně je to úžasný a skoro neuvěřitelný, že vyhrál tolikrát, a k tomu ještě skoro každej rok :D je úžasnej!

  Comment by Angie. — // Sobota - Červen 15 / 2013 @ 22.02

 3. je to proste talent :) tvrdo na sebe maka a to sa mu vypplaca..je proste neporazitelny ..o rok to ma opat v kapse :) este raz mu moc gratulujem k vitazstvu :)

  Comment by Mirco — // Neděle - Červen 16 / 2013 @ 10.19

 4. je to proste skvelý tenista.. má talent… prajem mu ešte veľa, veľa uspechu… gratulujem mu

  Comment by IvanušQa — // Neděle - Červen 16 / 2013 @ 13.51

 5. tak to mu naozaj gratulujem, myslím si že si to zaslúži pretože pre mňa je on stále #1 tenistom na celom svete :)

  Comment by Šimon — // Neděle - Červen 16 / 2013 @ 14.41

 6. roste nam do krasy chlapec :)

  Comment by ♥Anďa Sb♥ — // Neděle - Červen 16 / 2013 @ 15.58

 7. Ja som nevedela, že on tak dlho nosieva také dlhšie vlasy :D Za každý jeden úspech mu ale gratulujem, tvrdo si ho vydrel!!:)

  Comment by Miška* — // Neděle - Červen 16 / 2013 @ 16.30

 8. On je králem antuky :D Zaslouží si to ! Na jeho skvělý údery nikdo nemá :D Doufám, že ještě dlouho bude pokračovat ve vítězstvích na tomhle turnaji :)

  Comment by Luss.* — // Neděle - Červen 16 / 2013 @ 18.02

RSS (komentáře k příspěvku) TrackBack URL

Napsat komentář

Name:

Email:

Website:

*

MÁTE NA MĚ NĚJAKOU OTÁZKU?
Ptejte se
FAKTA O MĚ Part 1 Part 2

Podstránka věnovaná tenisovému fenoménu, Rogeru Federerovi

TENISPORTAL.CZ
TENISPORTAL.CZ

Site opened: May 24, 2012
Webmiss: Darela
Contact me: E-mail
Site about: tennis player Rafael "Rafa" Nadal
Web name: Rafa Nadal Cz
Designed by: Darela
Coded by: Darela
Hosting: BlueBoard.cz
Visitors:
Nadalistas.com

Rafa: Můj příběh ředstavuje Nadalovy úžasné příběhy jeho vlastníma očima. Tato autobiografie, kterou napsal sám Nadal, nám poskytuje nejvíce odhalující pohled na stále více vynikajícího sportovce známého pro svou skromnost a zdrženlivost.
Chcete vědět víc? Čtěte zde

Patří zde vysoká škála fanoušků nadějného tenisty, jsou oddaní a Rafa jim vděčný za veškerou podporu. Jsi-li i ty jeho fanouškem, zapiš se k ostatním fanouškům a staň se členem českého fanclubu! Děkuji všem příznivcům za podporu!
Přidat se

Fanclub Rafa
Počet členů: 007

Fond vznikl v listopadu roku 2007 a oficiální prezentace se uskutečnila v únoru 2008 v Manacor Tennis Clubu na Mallorce ve Španělsku. Nadace se soustřeďuje na sociální práci a rozvojovou pomoc především na dětství a mládí. V čele je Rafova matka a otec je místopředsedou ...

Tento web měl tyto podoby - RafaelNadal.blog.cz, www.RafaelNadal.4fan.cz, Nadalistas.com, dnes www.RafaNadal.cz. Stránka je určená pro všechny fanoušky Rafy, říkajíc si Nadalistas. Je vůbec první aktivní českou webovkou na netu! Není nijak spojena s Rafou, jeho rodinnými příslušníky ani jeho týmem. Web nijak neprofituje, je tvořen pro fanoušky fanoušky! Dále: Všechno co tu naleznete jsou informace psány mnou, čerpám také z jiných zdrojů, které uvádím do článků, tudíž všechna práva patří jejich vlastníkům, nejsem zodpovědná za neúplné informace. Ze zahraničních stránek překládám informace já, proto prosím, že jestli budete kopírovat z tohoto webu, budete uvádět zdroj, nebo alespoň odkaz na něj! Děkuji za každou návštěvu, a snad se sem ještě zastavíte...

English: Nadalistas.com is an unofficial and non-profit fansite dedicated to Rafa Nadal. I am not associated with Rafa Nadal and his management. All information and material found on this site is for entertaiment purposes only. I do not claim ownership over any images or media found at this site. All material is copyright to their respectful owners and no copyright infringement is intended.

MORE INFORMATIONS

TOPlist

© 2012 - 2014 rafanadal.cz | Back to top Designed by RafaNadal | Proudly hosted by Hosting Blueboard